تاکنون 30 هزار گوشی آیفون غیرفعال شده اند

در راستای اجرای طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه، آمار فعلی نشان می دهد که تا کنون 30 هزار گوشی آیفون غیرفعال شده اند.


البته رئیس اتحادیه ی دستگاه های مخابراتی و تلفن همراه می گوید: بیش از نیمی از این تعداد دوباره به شبکه برگشت.

مهدی محبی، رئیس اتحادیه ی دستگاه های مخابراتی و تلفن همراه اضافه می کند: بر اساس آخرین آمار تا پایان هفته گذشته ۳۰ هزار گوشی آیفون به دلیل آنکه در سامانه گمرک به ثبت نرسیده و شناسه خود را در شبکه مخابراتی وارد نکرده بودند، قطع شدند.وی تاکید کرد: یک چهارم از این تعداد گوشی ها مهمان بودند. نیمی از سه چهارم باقی مانده نیز با پرداخت عوارض گمرکی و حل مشکلات مربوط به گوشی های مسافری، بار دیگر فعال شدند. مابقی این تعداد هم اکنون از شبکه خارج شده و دیگر قابل استفاده نیست.

رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و تلفن همراه خاطر نشان می سازد: تاکنون فقط قطع گوشی های آیفون از میان این برندها اجرایی شده است و سایر برندها نیز از چند روز دیگر مشمول قطع رجیستری می شوند.

وی ادامه می دهد: از روز بیست و هشتم بهمن ماه نیز گوشی ال جی که سهم زیر ۱۰ درصدی از بازار ایران را دارد، مشمول رجیستری خواهد شد و خریدارانی که این گوشی ها را می خرند باید نسبت به ثبت رجیستری آن اقدام کنند.

محبی در خصوص شکایاتی که از اجرای طرح رجیستری صورت گ، توضیح می دهد که این تخلفات به برخی از فروشندگان موبایل مربوط بوده و تماما به اتحادیه ی دستگاه های مخابراتی و موبایل ارجاع داده شده است. این مقام مسئول گفت: از تعداد گوشی هایی که به دلیل عدم رجیستری قطع شده اند حدود ۱۰ درصد شکایت کرده اند که شکایت آنها در اتحادیه پیگیری شد.

وی در نهایت اظهار داشت: از این تعداد برخی گوشی ها که به صورت شخصی وارد شده و عوارض گمرکی پرداخت نکرده بودند، با پرداخت عوارض گمرکی مشکلشان حل شد و برخی دیگر نیز با توجه به دستورالعمل صادرشده به فروشندگان موبایل، توانستند پول گوشی خود را از فروشندگانی که مبادرت به فروش گوشی قاچاق و عدم ثبت آن کرده بودند، دریافت کنند.مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: گوشی ,رجیستری ,مخابراتی ,اتحادیه ,آیفون ,دستگاه ,هزار گوشی ,عوارض گمرکی ,رئیس اتحادیه ,تلفن همراه ,گوشی آیفون ,پرداخت عوارض گمرکی ,گوشی آیفون غی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها